Цікавинки синьої бджоли
Сьогодні, за ініціативою ООН, відзначається Всесвітній день бджіл. Свято з’явилося у 2018-му. Мета Дня – підвищити обізнаність про важливість цих комах та інших опилювачів і допомогти вжити заходів для забезпечення виживання бджіл на благо всього людства.
Тож розповімо вам про цікавий рід цих комах, який трапляється на території національного природного парку "Дермансько-Острозький" - бджолу-теслю (Ксилокопу). Їх родова назва походить з того факту, що вони будують свої гнізда в норах, зроблених в мертвій деревині (деревах, телеграфних стовпах, будівлях, коренях багаторічних рослин на схилах та яругах), де самиця вигризає ходи, в яких будує до 10–12 комірок лінійним рядом із перетинками з тирси. Кожна комірка містить пилкову масу, на яку відкладається одне яйце. Після завершення будівництва самиця залишається у гнізді, де охороняє та контролює розвиток свого потомства, до його народження восени. Бджола-тесля є прекрасним запилювачем рослин - запилює вона квітки 60 видів рослин 22 родин.
Чисельність цих гарних комах зменшується через скорочення доступних місць для гніздування (сухі дерева) внаслідок вирубування та випалювання полезахисних лісосмуг, ксерофітних рідколісь та степових схилів. Значну негативну роль відіграє незаконне колекціонування в комерційних цілях.
В Україні живуть 3 види ксилокоп, і всі вони занесені у Червону книгу.
Comments